Rammstein


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Cmt, 14 Ara 2019 ]
Toplam 4 ziyaret
3 benzersiz ziyaretçi

rammstein » Tartışmalar
Tartışmalar

Rammstein müziğiyle beraber bir sürü de tartışmayı yanında getirmiştir. Grup 1999 Haziran'ında sıvı çıkaran bir dildoyu canlı performanslarında kullandıkları için Amerika'da bir gün hapis cezası almışlardır. Almanya'da ise grup militarizme ve faşizme yakın durdukları için eleştirilmişlerdir. Grup bunu reddedip "Links 2 3 4" şarkısını yazmışlardır. Bu şarkı ile sosyal demoktrat politikacı Oskar Lafontaine'e göndermede bulunurlar.
Grup 1999'da Columbine Lisesi katliamı ile ilişkilendirilmiştir. Katliamı gerçekleştiren iki öğrencinin de Rammstein hayranı olduğu ortaya çıkar. Rammstein suçlamalar yüzünden şiddete karşı olduklarını belirten bir açıklama yapar.
Rammstein'ın videoları da başka bir tartışma konusudur. Almanya'da yaşanan yamyamlık davasına gönderme yapılan "Mein Teil" (Benim Parçam) videosu yayınlanınca tepki toplar. Olayın kahramanı Rammstein'a kişilik hakları yüzünden dava açıp para kazanır. Grubun "Mann gegen Mann" (Adam adama) videosu da çıplaklık yüzünden sansürlenmiş ve Almanya'da saat 10'dan sonra yayınlanabilmiştir.


Bu sayfaya henüz yorum yazılmadı.

Editör Bilgileri

Editör


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi